View Single Post
Old 11-16-2012, 07:30 AM   #144
Seth S
Safari Scramble!!!!!
 
Seth S's Avatar
 
Joined: Jul 2004
Location: sanity?
Oddometer: 4,802
Quote:
Originally Posted by MuDoTU View Post
KEMAL MERKİT HATIRA ORMANI

Kemal Merkit, samimiyeti, alçakgönüllülüğü ve güleryüzlülüğü ile hepimize ayrı ayrı dokundu. Bizler de istiyoruz ki, bize dokunduğu gibi herkese dokunsun. Bu amaçla 67 sporcu bir araya geldik ve adımıza da Team Merkit dedik!

4 Kasım 2012'de Kıbrıs'da Kemal Merkit anısına düzenlenecek olan orta mesafe Kasım Şakası triatlon yarışına hep birlikte katılıp anısını yüceltmek istedik.

1.9 km’lik yüzme etabını onun kadar sabırla yüzecek, 90 km’lik bisiklet etabında onun gibi gülücükler saçarak pedallara asılacak ve son dönemde kendini çok geliştirdiği 21 km’lik koşu etabında da, onun kadar inatçı adımlarla koşacağız!

Bu coşkumuzu ise sizlerin de desteğiyle, KEMAL MERKİT HATIRA ORMANI’na dönüştürüp, adını ölümsüzleştirmeyi amaçlıyoruz. Kemal için fidan bağışlamak isterseniz, aşağıdaki hesap numaralarını kullanabilirsiniz. Hepinizden bu projeye ayrı ayrı destek olmanızı istiyoruz.

Fidan dikimi Tema Vakfı aracılığıyla, İzmir Urla Hatıra Ormanı’nda yapılacaktır. 1 fidan bedeli 5 TL’dir.

HESAP BİLGİLERİ :
Alıcı ismi : TEMA VAKFI
Banka/Şube : İŞ BANKASI LEVENT ŞUBESİ
İban No : TR 5600 0640 0000 1103 5120 7774

rough not entirely correct google translation:

Merkits Kemal Memorial Forest

Kemal Merkit, friendliness, humility and friendliness touched all of us individually. We would also ask that, as he touched us all dokunsun. For this purpose, 67 athletes came together and we said our behalf Merkit the Team!

November 4th 2012 in Cyprus, which will be held in memory of Kemal Merkit middle distance triathlon race in November joke I always wanted to glorify the memory of the join.

Patiently until his swim of 1.9 km swimming stage, 90 km of bicycle pedals stage of the scattering smiles as he will be hanged (), and 21 km of recently developed self-running multi-stage, it'll run as stubborn as he steps!

If your support of this coşkumuzu, Kemal Memorial Forest convert Merkits, we aim to eternalized name. If you would like to donate seedlings for Bob, use the following account numbers. We want you to support this project, all of you individually.

Tema Foundation through tree planting, Izmir Urla Memorial Forest will be made. 1 seedlings cost 5 TL.

ACCOUNT INFORMATION:
Buyer Name: TEMA FOUNDATION
Bank / Branch: BRANCH BANK BEAM
Iban No: TR 5600 0640 0000 1103 5120 7774
__________________
Seth S

My intuition nearly makes up for my lack of good judgement. Just installed my new trolling motor
Seth S is offline   Reply With Quote